Кабмін поставив під питання приєднання України до енергосистеми ЄвропиКабмін до 1 листопада надав вугільним ТЕС пріоритетну диспетчеризацію виробленої ними електроенергії.

Об этом сообщает Компромат вики


Відповідне розпорядження №702-р від 17 червня у вівторок опублікували на "Урядовому порталі".


Відповідно до розпорядження, Міненерго має затвердити перелік ТЕС, які використовують вугілля для виробництва електроенергії і за якими буде здійснюватися пріоритетна диспетчеризація.


Водночас "Укренерго" рекомендують "забезпечити пріоритетність диспетчеризації енергоблоків теплових електростанцій енергогенеруючих компаній, які не використовують природний газ як основний і резервний вид палива для виробництва електричної енергії".
Виняток — газ, який використовується для технологічних потреб для підтримки стійкого горіння і виконання операцій із запуску/зупинки основного обладнання.


За даними співрозмовників ЕП в Кабміні, ухвалення цього розпорядження унеможливлює сертифікацію "Укренерго", як незалежного оператора, що в свою чергу є обов’язковою умовою приєднання української енергосистеми до енергосистеми Європи ENTSO-E.


"Це повністю ручне регулювання. Енергоспівтовариство виступало проти такого рішення. Тепер питання сертифікації "Укрненерго" та інтеграція із європейською енергосистемою під великим питанням", — сказав співрозмовник.


Нагадаємо:


Кабмін визначив пріоритетним використання вугілля у виробництва електроенергії на українських ТЕС.


Раніше в.о. міністра енергетики Ольга Буславець попросила РНБО ввести тимчасову заборону на використання ТЕС природного газу та мазуту як основного виду палива — щоб "у вугільних компаній не забирався ринок збуту, а шахтарі виходили на роботу і отримували зарплату".


Микола Топалов, ЕП


Джерело статті: “https://www.epravda.com.ua/news/2020/06/23/662180/”