Суддю Вищого антикорсуду притягли до відповідальності через те, що він дозволив обшук у судді ОАСК

Вища рада правосуддя винесла попередження судді Вищого антикорупційного суду Тимуру Хамзіну, який дозволив детективам НАБУ провести обшуки у судді Окружного адмінсуду. Про це пише Центр протидії корупції в Telegram.

Об этом сообщает Политика

Йдеться про Володимира Келеберду — одного з суддів ОАСК, якого підозрюють у створенні злочинної організації і захопленні влади.

У Вищій раді правосуддя вирішили, що достатніх підстав для обшуку не було, і притягли Хамзіна до дисциплінарної відповідальності. При цьому суддя ВАКС вважав, що матеріали справи свідчать про необхідність обшуку, оскільки отримати інформацію про ймовірний злочин іншим шляхом не можна було.

«Хамзін наголосив, що висловив лише припущення про можливу причетність Келеберди до злочину, жодних категоричних тверджень не було», — заявили в Центрі протидії корупції.

Рішення щодо судді Хамзіна ухвалили напередодні засідання Вищого антикорсуду. 14 січня там переглянуть можливість продовжити справу суддів ОАСК.

Читайте також:

Суд всемогутній. Як голова Окружного адмінсуду Павло Вовк став найскандальнішим «вершителем доль» в Україні

3 листопада НАБУ вдруге оголосило голову Окружного адмінсуду Києва Павла Вовка в розшук у рамках кримінального провадження про створення злочинної організації з метою захоплення влади.

За версією слідства, Павло Вовк та підконтрольні йому судді ухвалювали замовні рішення в своїх інтересах і в інтересах політичних еліт і бізнес-кіл. До сфери ОАСК входить вирішення спорів між суб’єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, зокрема делегованих повноважень.

У НАБУ заявили, що глава ОАСК очолив «злочинну організацію», до складу якої входило щонайменше 12 осіб, метою якої було «захоплення державної влади шляхом встановлення контролю над Вищою кваліфікаційною комісією суддів України, Вищою радою правосуддя і створення штучних перешкод в їхній роботі».

Читайте також:
«Ані хвилини без бабла». НАБУ опублікувало добірку найфеєричніших фраз корупціонерів за п’ять років прослуховувань
Редактор: Ніна Григорська

Джерело статті: “https://nv.ua/ukr/ukraine/politics/sprava-oask-suddi-antikorsudu-zrobili-poperedzhennya-cherez-obshuk-u-suddi-oask-novini-ukrajini-50135300.html”