Посол РФ поскаржився, що Захід хоче "відірвати" Білорусь від Росії

Посол Москви в Мінську Михайло Бабич заявив, що Захід веде багаторічну роботу по "відриву" Білорусі від Росії з тим, щоб використовувати її як плацдарм для тиску на РФ.


Про це він сказав в інтерв’ю RT.


За його словами, робота Заходу націлена на те, щоб розірвати "вікові зв’язки" між народами.


"Спочатку посіяти недовіру, потім довести їх до ворожнечі, відірвати цю територію від Росії — в гуманітарному, ідеологічному та економічному плані", — сказав Бабич.


Він вважає, що Захід має намір надалі використовувати Білорусь як плацдарм для тиску на Росію.


При цьому російський посол зазначив, що Захід не тисне на Білорусь, проте веде "добре сплановану, організовану, системну і багаторічну роботу", виділяючи мільйони доларів і євро через різні НУО в сфері освіти, культури, гуманітарних проектів.


Бабич додав, що подібна "ідеологічна робота" проводилася також в Грузії і Україні.


Разом з тим посол зазначив, що позиція президента Білорусі і його народу нібито не дозволить "розіграти український або венесуельський сценарій".


"Протягом 25 років вони доводили конкретними справами, вчинками, результатами роботи, що курс на інтеграцію з Росією, на розширення нашої співпраці в економічній, гуманітарній, мовній сферах — це стратегічний курс Мінська", — сказав Бабич


"Звичайно, спроби "пробувати на зуб" (Білорусь — ред) будуть робитися, і в цьому президент Білорусі, безумовно, має рацію. Але сьогодні політичне керівництво цієї країни дуже чітко усвідомлює ризики і докладає необхідних зусиль в цій частині", — додав він.


За словами Бабича, як би не розвивалися політичні події, Росія ні в якому разі не повинна допустити "погіршення або значного ослаблення зв’язків між народами".


Нагадаємо:


  • Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров раніше заявив, що Москва вважає за можливе формування єдиної грошової одиниці і єдиної податкової політики з Білоруссю.
  • Видання Bloomberg повідомляло, що президент РФ Володимир Путін, якому при владі залишилося не більше 5 років, шукає шляхи забезпечення свого подальшого впливу шляхом "поглинання" Білорусі.
  • 19 грудня президент РФ схвалив військову доктрину Союзної держави, в яку входять РФ і Білорусь.
  • 21 грудня в РФ заявили про завершення підготовки проекту Концепції зближення законодавств Росії та Білорусі.
  • Зустріч Путіна та Лукашенка - 12-та протягом поточного року — відбулася у Кремлі 25 грудня. Президенти домовилися ро нову зустріч, яка мала відбутися до Нового року.
  • 28 грудня прем’єр-міністр РФ Дмитро Медведєв створив робочу групу з інтеграції Росії та Білорусі.
  • 30 грудня президенти РФ і Білорусі Володимир Путін і Олександр Лукашенко провели чергові переговори у Кремлі, під час яких обговорили подальший розвиток відносин між країнами.
  • В Департаменті держбезпеки і військової розвідки Литви заявили, що Росія планує використовувати Білорусь як "буфер" і послідовно зміцнює військові потужності в Калінінградській області, щоб в разі необхідності почати військові дії протягом 24-48 годин.


Джерело статті: “https://www.pravda.com.ua/news/2019/02/11/7206304/”