Розкрилася нова загроза біткоїна: банкіри почали бити на сполох

У Банку міжнародних розрахунків попередили, що біткоїн таі інші криптовалюти несуть загрозу для світової фінансової системи.

Чинний при Банку Базельський комітет з банківського нагляду представив набір стандартів для фінансових установ, які планують роботу з цифровими активами. Одночасно з цим організація попередила про ризики, які можуть нести біткоїн та інші криптовалюти, передає Forklog.

Перш за все організація пропонує банкам ретельно проаналізувати ризики, визначивши безпечний масштаб впровадження криптовалют у свою діяльність.

"Аналіз повинен враховувати розмір власних капіталів банку і його здатність забезпечити ліквідність", — наголосили в комітеті.

Новини
Біткоїн обвалився за декілька годин: різке падіння криптовалют

Також фахівці закликають фінустанови інформувати регуляторів про свої плани щодо роботи з криптовалютами.

Базельський комітет проте наполягає, що поширення криптовалют є негативним сигналом для світової банківської системи.

"Подібні фінансові інструменти несуть для банків безліч ризиків, пов’язаних з ліквідністю, кредитуванням, операційною діяльністю, шахрайством, відмиванням грошей, а також відносинами з владою і репутацією. Збільшення кількості криптоплатформ може вплинути на фінансову стабільність банківської системи", — йдеться в публікації.

Розкрилася нова загроза біткоїна: банкіри почали бити на сполох

Довідка:

  • Криптовалютавіртуальні "гроші". Для випуску, регуляції і перевірки переказів використовують технології шифрування. Не визнано більшістю країнами світу.


  • Біткоїннайпопулярніша криптовалюта. Створена у 2008 році (в період світової фінансової кризи).


Як повідомляв OBOZREVATEL, венчурний інвестор Тім Дрейпер впевнений, що курс біткоїна досягне 250 тисяч доларів до 2022 року. Голова Комісії з термінової біржової торгівлі США (CFTC) Крістофер Джанкарло заявив, що у криптовалют є майбутнє, але конкуренцію долару і твердій валюті вони не складуть.

Підпишись на Telegram-канал і подивись, що відбудеться далі!

Читайте всі новини по темі "Криптовалюти" на сайті "OBOZREVATEL".Джерело статті: “https://www.obozrevatel.com/ukr/economics/rozkrilasya-nova-zagroza-bitkoina-bankiri-pochali-biti-na-spoloh.htm”