Президент Косова вірить у досягнення угоди з Сербією цього року

Президент Косова вірить, що угоду про нормалізацію відносин між Сербією і Косовом все ще можливо погодити у цьому році, незважаючи на відсутній прогрес в останні місяці.
Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на видання The Guardian, яке взяло інтерв’ю у Хашима Тачі.
Сербія відмовилася визнати Косово незалежною державою після того, як у 2008 році колишня провінція відкололася і проголосила незалежність через десятиліття після кровопролитної війни 1998-1999 років.
[L]
"Ми повинні сісти за стіл переговорів навіть з нашими заклятими ворогами, але без будь-яких попередніх умов, і намагатися вислухати один одного", — сказав у інтерв’ю Тачі напередодні зустрічі щодо Косова в Берліні 29 квітня. Метою зустрічі, на яку запрошені лідери Західних Балкан, є продовження діалогу між Сербією та Косовом.
Переговори між двома країнами припинені з листопада, коли Косово ввело 100% тарифи на товари з Сербії. Тачі сказав, що не планує скасовувати тарифи, але наголосив на необхідності швидкого прогресу.
[L]
Президент Косова зазначив, що вклав увесь свій політичний капітал, який він накопичив за два десятиліття, в успіх переговорів, а їхній можливий провал завдасть шкоди всьому регіону.
"У нинішніх умовах, з такою напруженістю, я не бачу, чому іноземні інвестори мали би прийти та інвестувати в наш регіон. Тільки мирна угода принесе процвітання", — сказав він.

Джерело статті: “https://www.newsline.com.ua/society/prezident-kosova-virit-u-dosyagnennya-ugodi-z-serbieyu-tsogo-15042019183446”