"Слуга народу", "Голос", "Сила і честь" викликають в українців надію, Опозиційний блок – страх. Опитування Шустера

Парламентські вибори в Україні відбудуться 21 липня

Під час проведення опитування використовували стохастичну стратифіковану загальноукраїнську вибірку – 603 респонденти з усіх областей країни. Стратифікація враховує регіон проживання респондента й тип населеного пункту (місто, село). Це означає, що відповіді учасників опитування відображають громадську думку всієї України (з імовірністю граничної помилки – 4%).

Під час проведення опитування респонденти могли обирати будь-яку з трьох первинних масових емоцій (надія, страх, приниження) для всіх 13 партій зі списку. Тому частка емоцій для кожної партії не дає в сумі 100%.

Соціологи спеціально не використовували в запитаннях про емоції імен лідерів партій. Так дослідники дізналися, наскільки українці впізнають партії без згадування прізвищ їхніх керівників.

НАДІЯ

Найбільшу надію у респондентів викликає проходження у Верховну Раду партії "Слуга народу" (61,6%), найменшу – Радикальної партії (13,4%).

Ось як розподілилися причини надії, яку респонденти покладають на партію "Слуга народу":

СТРАХ

Найбільший страх в українців викликає проходження до Верховної Ради Опозиційного блоку – 36,3% опитаних повідомили, що відчувають страх під час думки про те, що Опоблок може пройти в парламент країни. Найменший страх викликає партія "Голос" (13,1%).

Причини, за якими проходження Опоблоку у Верховну Раду викликає страх в українців:

ПРИНИЖЕННЯ

Найруйнівнішу негативну емоцію, приниження, викликає можливість проходження в парламент країни Радикальної партії – 45,1%. Цей результат збігається з результатами дослідження OMF під час першого туру президентської кампанії в Україні. За підсумками восьми хвиль опитувань під час першого туру (2750 респондентів), лідер Радикальної партії Олег Ляшко викликав найбільше приниження серед усіх кандидатів у респондентів – 49%.

Партією, проходження якої в парламент викликає найменше приниження, стала партія "Слуга народу" – 12%.

Причини, через які Радикальна партія викликає емоцію приниження в українців:

Зіткнення емоцій поколінь

Дослідження продемонструвало значну різницю в емоційному ставленні до політичних партій між різними поколіннями. Найчастіше найбільша відмінність виявляється між українцями віком 18–29 та 60+ років.

Партією, до якої всі покоління ставляться відносно рівномірно, виявився лідер рейтингу надії, "Слуга народу".

Найнаочніші приклади різниці в емоційному ставленні різних поколінь

Такий дисбаланс в емоційному ставленні різних поколінь може точно свідчити про одне – більше шансів пройти в парламент України у тієї партії, яка викликає найбільшу надію в покоління, що найактивніше бере участь у виборах.

Аналітична група Foundation Open Mind


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/politics/-sluga-narodu-golos-sila-i-chest-viklikajut-v-ukrajintsiv-nadiju-opozitsijnij-blok-strah-opituvannja-shustera-1128892.html”