Трюдо вимагає від Ірану передання Франції чорних скриньок збитого літака МАУ

Трюдо: Канада продовжує чинити тиск на Тегеран для передання чорних скриньок Франції

Прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо заявив, що в Ірані не можуть самостійно розшифрувати дані чорних скриньок збитого поблизу Тенерана українського пасажирського літака, і вимагає від влади передати бортові самописці Франції. Про це 21 січня написало агентство Reuters.

Об этом сообщает http://infowebhub.net

На пресконференції у Вінніпезі Трюдо сказав, що для розшифрування потрібні кваліфіковані фахівці, технології та обладнання, якого немає в Ірані.

Він додав, що Канада продовжує чинити тиск на Тегеран для передання чорних скриньок Франції.

Пасажирський літак Boeing 737-800 рейсу PS752 "Міжнародних авіаліній України" розбився 8 січня поблизу Тегерана невдовзі після зльоту. На борту перебували 167 пасажирів і дев’ять членів екіпажу. Ніхто не вижив. Серед загиблих – 11 громадян України.

11 січня Генштаб збройних сил Ірану заявив, що літак МАУ збили іранські військові помилково. У відомстві стверджують, що катастрофа сталася невдовзі після обстрілу Іраном військових баз США в Іраку. Літак, як зазначено в повідомленні, наблизився до одного з важливих об’єктів іранського Корпусу вартових ісламської революції і "за формою та висотою польоту був схожий на ворожий об’єкт".

У звіті ОЦАІ від 20 січня зазначено, що лайнер збили дві ракети "Тор-М1" системи "земля – повітря".

В Ірані спочатку припускали, що чорні скриньки збитого літака передадуть для розшифрування до Франції. 11 січня французьке Бюро розслідування та аналізу безпеки цивільної авіації повідомило, що візьме участь у технічних роботах.

14 січня президент "Міжнародних авіаліній України" Євгеній Дихне сказав, що чорні скриньки збитого літака, імовірно, будуть розшифровувати в Україні. Офіс генерального прокурора і Служба безпеки України звернулися до компетентних органів Ірану із запитом про правову допомогу, пов’язану з переданням чорних скриньок українським правоохоронцям.

У Національному бюро з розслідування авіаційних подій та інцидентів із цивільними повітряними суднами України повідомили, що глава іранської комісії з розслідування авіаційних пригод Організації цивільної авіації країни Хасан Резаїфар планує прибути в Україну з метою визначення лабораторії для розшифрування чорних скриньок.

18 січня Резаїфар заявив, що Іран надішле в Україну чорні скриньки з літака МАУ. Чиновник сказав, що в Києві бортові самописці спробують розшифрувати з використанням досвіду Канади, Франції і США, а якщо не вдасться, їх передадуть у Францію. Однак 19 січня Резаїфар спростував своє ж твердження, повідомивши, що фахівці спробують розшифрувати чорні скриньки в Ірані.

За словами секретаря Ради нацбезпеки і оборони України Олексія Данілова, між Києвом і Тегераном тривають "складні і напружені" консультації щодо передання в Україну чорних скриньок літака МАУ.

Іран уже звернувся по допомогу до Національного бюро безпеки на транспорті США і Французького бюро розслідування та аналізу безпеки цивільної авіації, проте ці відомства відмовилися надіслати в Тегеран обладнання для декодування.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/localnews/-trjudo-vimagaje-vid-iranu-peredachi-frantsiji-chornih-jashchikiv-zbitogo-litaka-mau-1483769.html”