У США створили мініатюрного робота. Він на 90% складається з води й уміє танцювати брейк-данс

Робот рухається завдяки світлу і магнітному полю

Дослідники Північно-Західного університету, розташованого в американському штаті Іллінойс, розробили першого у своєму роді крихітного робота, який на 90% складається з води. Про це 9 грудня повідомили на сайті університету.

Об этом сообщает PRO Компромат

Він може ходити зі швидкістю людини, підбирати і транспортувати вантажі, підніматися на пагорби і навіть танцювати брейк-данс – так він знімає із себе липкі предмети після їх переміщення.

Робот розміром із сантиметр і на 90% складається з води, він переміщається без складного обладнання, гідравліки чи електрики. Замість цього його активують світлом і він рухається в напрямку зовнішнього магнітного поля. Він функціонує всередині резервуара, наповненого водою, що робить його ідеальним для використання у водному середовищі.

Дослідники вважають, що такі роботи можуть допомагати каталізувати різні хімічні реакції, а потім здобувати з них цінні елементи. Також науковці впевнені, що можуть створити ще менших таких роботів, щоб вони на молекулярному рівні розпізнавали й видаляли небажані частки в певних середовищах або доправляли біотерапевтичні препарати в певні тканини людського організму.

"Зазвичай роботи – важкі машини з великою кількістю обладнання й електроніки, які не можуть безпечно взаємодіяти з м’якими структурами, зокрема людьми. Ми розробили м’які матеріали з молекулярним інтелектом, щоб вони могли поводитися як роботи будь-якого розміру і виконувати корисні функції у крихітних просторах, під водою або під землею", – розповів керівник дослідження Семюел Ступп.

ВІДЕО
Відео: NorthwesternU / YouTube

Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/worldnews/u-ssha-stvorili-miniatjurnogo-robota-vin-na-90-skladajetsja-z-vodi-i-vmije-tantsjuvati-brejk-dans-1531252.html”